NİKADOS’UN SPORCULARI GELECEĞE HAZIR

IMG_3594

Ocak ayından bu yana çalışmalarımızı sürdürdük. Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü kayak sporcuları Alp Disiplini branşında yeni sezona hazır duruma geldi. Kızlar ve erkekler bir arada bu kışı mutlulukla geçirdik.

IMG_3583

Nikferli 50’nin üzerinde çocuğa kayak eğitimi vererek kaymayı öğreten Nikados&İrya kayak kulübü, bu öğrencilerden 34 tanesine kayak branşında lisanslı sporcu yaptı. Bu lisanslı sporcularla  kızlar ve erkekler olarak iki grupta 1. Nikfer Alp Disiplini Çocuk Kupası yarışmaları düzenleyerek sezonu tamamladık. 34 sporcu içerisinden de 15 elit yeteneklerle çalışmalarımızı sürdürdük. Nikados&İrya spor kulübü geleceğin milli kayakçılarını da yetiştirmeye başlamıştır artık.
IMG_3155Kulübün resmi kayak antrenörü Turhan Fikret Erdoğan ve başkanımız Hakan Keysan tarafından verilen eğitimlerle başarılı gelişim gösteren kayakçılarımız yeni sezonda ilimizi kayak branşında başarıyla temsil edecek bir seviyeye ulaşmıştır.

Denizli’de kayak alanında oldukça başarılı çalışmalar yürüterek imkansızlıklarla hedeflerini gerçekleştiren Nikados kulübümüz, değerli destekçimiz ve ana sponsor İrya Tekstil ile Nikferliler Derneği’nden destek almıştır. İsterdik ki böyle değerli ve sportif kaygılarla hareket eden kulübümüz diğer kurumlarca da desteklensin. Artık umudumuzu gelecek sezona bırakıyoruz.

Son olarak tüm Denizli’yi kayağa davet ediyor, Nikados kayak spor kulübü olarak tüm önyargılardan arınmış sadece kayak yapmaya ve eğlenmeye evet diyoruz.