DENİZLİ’DE İLK KEZ GELECEĞİN KAYAK ŞAMPİYONLARI YARIŞTI

DENİZLİ’DE GELECEĞİN KAYAK ŞAMPİYONLARI İLK KEZ YARIŞTI

Nikados&İrya

1. NİKFER ALP DİSİPLİNİ ÇOCUK KUPASI YAPILDI

Yaklaşık 3 aydır çalışmalarını sürdüren NİKADOS&İRYA sporcuları, geçtiğimiz Pazar günü Nikfer Bozdağ’da yapılan ilimizin ilk kayak şampiyonasında yarıştı.

Nikados’un Kayak antrenörleri Fikret Turan Erdoğan ve Aydın Özdemir sorumluluğunda yapılan çalışmalar sonunda tamamı Nikfer’li çocuklardan oluşan 30 sporcu öğrenci ilk kez kayak yarışı yapmanın heyecanını yaşadı.

Kayak antrenörlerimiz ve Kayak İl Temsilcisi Fikret Kocaman sorumluluğunda ve denetiminde yapılan özel yarışmada sporcu aileleri büyük bir heyecanla yarışmayı izlediler.
Denizli’de ilk kez kayak yarışmasının yapılması yanısıra yeni sezona ilimizin kayak şampiyonlarının yetiştirildiği tesisleri bu yıl aktif tutarak zoru başaran Nikados, geleceğin milli kayakçılarını Denizli’den çıkarma hedefine bir adım daha yaklaştı.

Yarışmada ilk üçe kupa veren tertip komitesi 15 yaş altı çocukların bir arada yarıştığını belirtirken bu çocukların kendi yaş kategorisinde her birinin birinci geleceğini özellikle belirtti. Kızlar ve Erkekler kategorisinde yapılan yarışmalar sonunda şu sporcular derece yaptı:
KIZLAR:
1. Ecenaz Keysan
2. Melek İlkimen
3. Fatma Apalı
ERKEKLER:
1. Hasan Karcılar
2. Hakkı Kuşanç
3. Furkan Kuşanç

ANA SPONSORUMUZ İRYA TEKSTİLE TEŞEKKÜRLER
Bu sezon bizi yalnız bırakmayan, çocuklarımızın eğitimlerine değerli katkılar veren ve çoğu zaman da yanımızda Bozdağ’a gelerek desteğini esirgemeyen İrya Tekstil ve Mehmet Varma’ya çok teşekkür ediyoruz.

ASIL TAKTİRİ ANTRENÖRLERİMİZ HAKEDİYOR
Her koşulda çalışmalarını profesyonelce yapan ve disiplinle, çocuklarımızla çocukları gibi ilgilenen teknik kadromuzu da gönülden teşekkür ediyoruz. Nikfer dağlarında açan bu çiçekler sizlerin eseridir. Sağolun.

NİKADOS YÖNETİMİNE VE DESTEKLEYENLERİNE DE…
Başarılı bir sezon geçirerek hedeflerimizi gerçekleştirdik. Çok çok çok teşekkürler hepinize. Seneye en iyi şekilde ve daha güçlü olarak hazırlanmak için yeni atılımlar yapacağız. Ama şimdi sezon boyunca biriken sorunlarımızı çözmek için yeni sorumluluklar almaya hazır mıyız?

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE…
Kış sezonu boyunca dağların yükünü birlikte çektik, birlikte ellerimizi dondurduk ve birlikte bu çiçekleri açtırdık. Bize bu tesislerin kazandırılması yanısıra personelini her gün aksatmadan Bozdağ’a gönderen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a ve değerli, fedakar çalışanlarına gönülden teşekkür.

112 ACİL MÜDEHALE EKİBİNE…
Her haftasonu aksatmadan dağlara gelen tek kurumdu bu çalışmalarımız boyunca. En büyük taktir sizleredir. Teşekkür ederiz.

SPORCULARIMIZA VE AİLELERİNE
Artık iyi birer kayakçı olduk. İyi birer insan ve çalışkan, disiplinli birer sporcu olmak için çalışmalarımız devam edecek. Çok kitap okuyacağız. Az televizyon izleyeceğiz. Teorik kayak dersleri ve yaz döneminde yaz kampımızla kayak sporunun bütün teknik altyapısını kazandırmaya devam edeceğiz. Herkes seneye bu spora yeni başlarken bizler fazlasıyla ilerlemiş olacağız. Çocuklarımıza ve kulübümüze desteğe devam…

Son olarak; sadece mutluyuz ve gururluyuz. Bugün mutluluktan ağlayan Nikferli çocuklarımızla ağladık, güldük, eğlendik… Dağların hakkını verdik. Sağolun gençler,,,, Aileler,,, Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizi ve spor yapmayı çok seviyoruz…
Teşekkür ederim.

Hakan KEYSAN – NİKADOS Kulüp Başkanı