NİKADOS OLARAK KAYAKLI KOŞUDA GÜÇLÜ BİR PROJE İLE SEZONA BAŞLIYORUZ

DENİZLİ KIŞ SPORLARI KULÜBÜ NİKADOS

KAYAKLI KOŞUDA GÜÇLÜ BİR PROJE İLE SEZONA BAŞLIYOR…

2013 yılında kurulan ve tek hedefi kış sporları olan bir kulüp olarak her yıl kendimizi geliştirerek ilerliyoruz.

Kayağı sadece biz biliriz demeden. Bilenlerle işbirliği yaparak. Öğrenerek ve kendimizi geliştirerek…

Bu yolda bugün birlikte olduklarımızla gelecekte yol ayrımına gidebilir ve yepyeni daha güçlü bir sayfa açabiliriz.

Bu yolculukta tıkanma başladığında, gelişim durduğunda ve sonuç üretilemediğinde kendimizi bile yadsımaya hazırız.

Sportif başarı çünkü lafla yürümüyor. Esas olan bilimsel, disiplinli çalışma ve devamında elde edilecek sonuçlardır. Statükocu ve tek adamcı yaklaşımın yerine takım çalışması üreten, işbölümü yapan ve işini yaparken büyük keyif alan bir felsefeyle kış sporlarına yaklaşıyoruz.

Çünkü öncel ve temel hedefimiz eğlenmektir. Bu sporu yaparken keyif almaktır, keyif vermektir…

 

Kar ve kayak tüm spor branşları içerisinde en eğlenceli spor dalıdır. Bu sporun bize bağışlayacağı bu mutluluktan niye payımızı almayalım ki!

O nedenle her şeyden önce sporu seviyoruz, bu sporu yaparken eğleniyoruz ve bugün sporcumuz olan bu gençlerimizle geleceğe yönelik felsefesi olan, bilgisi olan ve yaşamdan keyif alacak antrenörler yetiştiriyoruz.

Hiçbir sponsorumuz yok. Ekipman eksikliğimiz üst seviyede. Sırtımızı sevgiyle sıvazlayan da çok az…

Ancak kayakodamızla, her zamanki yerimizde kendi yağımızla kavrulmaya devam ediyoruz.

Hem sportif anlamda hem de “Nikfer Kayak Akademi Yarış Okulu” kayakodamızla tüm kayakseverlerimize ulaşıyoruz. Bağ kuruyoruz. Onların kayakodamıza gelişiyle de spor kulübümüz olan Nikados sporcularını Türkiye kayak camiasına taşıyor, ilimizi temsilen yarışmalara katılıyoruz.

Biz öncelikle elbette kendimize güveniyoruz. Ancak içten, gönüllü, umut verebilecek ve spora benim de katkım olsun diyebilecek kişilerin varlığı kuşkusuz bu sporu yapmaya çalışan çocuklarımıza büyük destek olacak. Ailelerimiz ve yönetimimizle zaten bizler bu yoldaki serüvenimizi sürdürüyoruz. Sürdüreceğiz…

NİKADOS KAYAKLIKOŞUDA YENİ BİR PROJE ORTAYA KOYACAK

İLİMİZİN İLK KAYAK SPOR KULÜBÜ OLAN NİKADOS KOŞU KAYAĞINDA YENİ BİR PROJE İLE SEZONA BAŞLIYOR.  ESKİ MİLLİ VE OLİMPİK SPORCU OLAN, YİNE ESKİ MİLLİ TAKIMLAR KOŞUKAYAĞI ANTRENÖRLÜKLERİ GÖREVLERİ YAPMIŞ DENEYİMLİ KAYAK ÖĞRETMENİ ABDULLAH YILMAZ HOCAMIZ İLE BU PROJEDE BULUŞTUK.

Bu projenin önemli ayağı da böyle bir deneyime sahip kişinin ilimizde olması. Bu güzel projede gönüllü olarak yer alması. Abdullah hocamıza verdiği bu destekten dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz.

Hayata geçireceğimiz bu projenin adı “DENİZLİ KOŞUKAYAĞI VE TEKERLEKLİ KAYAK İŞBİRLİĞİ PROJESİ.”  5 yıllık bir süre hedefliyoruz. İlimizde bulunan 5  kayak kulübü yönetici veya hocalarına arayıp projeyi anlattım. Sporcularıyla katılabileceklerini bildirdim. Her sporcu kendi kulübü adına yarışmacı olarak yetişip ilimizi temsil edeceği bir proje bu.

Belediyespor, Gençlik Merkezi spor kulübü  ve Kayak eğiticileri spor kulübüne davette bulundum. Her kulüp 7-10 yaş aralığında sporcusunu bu projenin içerisine göndersin teklifimizi yaptık. Kayak eğiticileri spor kulübü bu branşı sporcularının istemediğini belirtti. Belediyespordan umutla haber ve sporcu bekliyoruz. Karşılıksız ve ücretsiz. Sadece Koşu kayağı ve Tekerlekli Kayak branşlarında da çoklu sporcu kafilesiyle Denizlimizi temsil edelim istiyoruz…

Kulüplerin kendi lisanslı sporcuları olarak katılacağı projede bu yıldan itibaren 5 yıllık bir çalışma yapacağız. Kışları koşu kayağı eğitimleri yazları da tekerlekli kayak yarışma ve eğitimleri ile birlikte yaz dönemi kondüsyon antrenmanları gerçekleştireceğiz.

Nikados olarak ilimizde ilk kez geçtiğimiz sezon katıldığımız koşukayağı yarışlarından sonra bu yaz da tekerlekli kayak branşına giriş yapmıştık. Koşu kayağı antrenörlük belgesi aldıktan sonra Abdullah hocamızla birlikte batıda Bolu’dan sonra önemli bir proje hayata geçireceğiz. Denizlimiz de kayaklı koşuda ülke sporumuza bir seçenek sunacak. Pistlerimizin sportif değerini ve niteliğini yükseltecek…

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü şube müdürlerinden Tayfun Güven ile de projeyi paylaştık ve destek aldık. Gençlik merkezi kayak spor julübünden de sporcu katılımı sağlayacağız. İnançhoca ile gerekli görüşmeyi gerçekleştirdik. 

Bu kapsamda Cavidil Spor Kulübü ile de önemli bir işbirliği yaptık. Bu projeyi Atletizm antrenörü Cavit Ceylan ile birlikte yaz döneminde yapacağımız atletizm ve kondüsyon antrenmanlarıyla da birleştireceğiz.  Cavidil spor kulübü bu projede sporcularıyla yer almayı kabul etti. Atletizm-Koşukayağı-Tekerlekli kayak buluşmasını bir yıllık çalışma planıyla hayata geçireceğiz ve bu sezon bunun başlangıç yılı olacak…

Bu birlikteliğin Denizli sporunun geleceği bakımından önemi tartışılmaz. Çocuklarımız için yepyeni bir düş kurma zamanı şimdi…

 

TEK BAŞIMIZA BAŞARAMAYIZ…

Oluşturacağımız kız-erkek koşukayağı ve tekerlekli kayak takımı ile Denizli kış sporlarında yepyeni bir branşta faaliyet göstereceğiz. Bu proje içerisinde ortak ve destekler beklediğimizi bu sayfadan duyurmak istiyorum. Çünkü 12 aya yayılacak bir çalışma temposu ve teçhizatların ciddi derecede pahalı oluşu önümüzdeki temel engel.

Diğer bir sorun yarışların Bitlis, Ağrı, Erzurum gibi uzak bölgelerde oluşu. En yakın Bolu bu branşta önemli bir kent. Denizli’yi de koşukayağında batıda marka edebilecek potansiyele sahibiz. Tesislerimizin burada oluşu bize bu olanağı sunan en önemli etken. BİR DİĞER GÜÇLÜ YANIMIZ BATIDA BÖYLE BİR KAYAK MERKEZİNE SAHİP OLUŞUMUZ. Ege’nin tek kayak merkezi. Bu imkanı sportif tanıtım ve organizasyon bağlamında kullanabilir, Türkiye kayaklı koşu yarışmaları için de evsahipliği yapabiliriz. Kayak federasyonumuza bu mesajı şimdiden veriyoruz.

YENİ SEZONUMUZU KAYAKODAMIZDA AÇTIK

Geçtiğimiz hafta sonu Nikfer’de bulunan kayakodasında yönetici ve sporcularımızla toplandık ve yeni sezonumuzu açtık.

Bu toplantıda Abdullah Yılmaz antrenörümüzün verdiği seminerle  bir araya geldik. Sporculara kayak hakkında deneyimlerini aktaran Abdullah Yılmaz örnek ve iyi bir sporcu olmak için de kendi yarışmacı dönemlerinden birçok ilginç hikayeler aktardı. Ülkemizde ve dünya pistlerinde uluslararası yarışmalarda edindiği deneyimler sporcularımız tarafından ilgiyle izlendi.

Bu sezon koşu kayağında ben ve Abdullah Yılmaz çocuklarımızı yarışmalara hazırlanacağız. İlk kez sınava giren antrenörlerimiz olan Emine Kaplan ve Mehmet Somunoğlu da Alp Disiplininde çalışmalarımızda bizlere mentörlük edecek.

Yaz çalışmasında da tekerlekli kayak ve kondüsyon antrenmanlarında milli Atletizm antrenörümüz Cavit Ceylan hocamızla işbirliği yapacağız. Ve böylece bu yaz yaptığımız gibi sadece kar yağınca değil, yıl boyunca çalışma olanaklarımızı hayata geçireceğiz. Denizli kayağının gelişimi de bu aşamadan sonra başlayacak asıl olarak…

Böylece bizler başarıya gitmek için değil; başarı, bizlerin işbirliği içerisinde sistemli, keyifli ve inatçı çalışmalarından sonra kendiliğinden bizim yanımıza gelecektir…

 

YİNE ERZURUM’A KAMPA GİDİYORUZ…

Yaklaşan sezon öncesi kar üzerinde yarış periyodu antrenmanları için Erzurum kampı düzenliyoruz. Her yıl yapıyoruz bu kampları ve fazlasıyla yararını görüyoruz. Bu sezon 6 sporcu ile gidiyoruz. Antrenman sahası ve kamp etabı için görüşmelerimizi tamamladık. Pazar günü iki antrenörümüz eşliğinde 6 sporcumuzla yola çıkıyoruz.

Sporcumuz İzlem Keysan bu etkili çalışmaların bir ürünü. Sezonu geçtiğimiz yıl büyük bir başarı ile tamamlayan İzlem tüm sezon ortalaması sonunda ilk 12. Sırada yer aldı ve önemli bir sıralama yakaladı. Bu sezon da en az bir sporcumuzu daha lige katabilmek için çabalayacağız. Çocuklarımızın azmi başarıyı da getirecektir…

2022 YILI KAYAK YARIŞ PROGRAMINI HERKES İÇİN AŞAĞIYA ÖZETLEDİM

Bir sezonda toplam 7-8 yarışmaya gidiyoruz. 2 aya sığan bu zorlu ve kısacık süreçte yoğun bir tempo yapıyoruz. Alp Disiplini, Snowboard ve Koşu kayağı branşlarında üç ayrı etapta yarışacağız. Nikados bu koşullara uygun olarak ekip çalışması yürütüyor ve keyifli bir işbölümü yapıyor. Bu sezon üç branşta üç ayrı ekiple yarışmalarda boy gösterecek…

Alp Disiplininde Hakan Keysan, Emine Kaplan ve Mehmet Somunoğlu.

Koşu kayağında Abdullah Yılmaz ve Hakan Keysan.

Snowboard da Çağlar Özkan’la bu yarışmalara gideceğiz.

Bu sezon kış sporlarına hazırlanan tüm kulüp ve sporcularımıza başarılar diliyorum.

 

S YARIŞMA ADI YER TARİH KATEGORİ
1 İL BİRİNCİLİĞİ 1-10 OCAK        
2 SNOWBOARD 1. ETAP   KAYSERİ-İSPARTA 13-14-15 OCAK TÜM
3 ALP ELEME YARIŞLARI SL-GS ERZİNCAN-ERZURUM 16-17-18 OCAK U-18-BÜYÜKLER
4 KAYSERİ-BURSA U-12-14-16
5 KAYAKLI KOŞU ELEME YAR. C-F BİTLİS-AĞRI 19-20-21 OCAK TÜM
6 BİATLON TÜRKİYE ŞAMP.   ERZURUM 28-29-30 OCAK TÜM
7 KAYAKLI KOŞU 1. ETAP C-F HAKKARİ-ARDAHAN 2-3-4 ŞUBAT TÜM
8 ALP 1. AYAK – LİG İzlem GS ERZURUM-KARS 7-2-9 ŞUBAT U-12-14-16
9 SNOWBOARD 2. ETAP   SİVAS-BURSA 13-14-15 ŞUBAT TÜM
10 ALP 2. AYAK – LİG İzlem SL BURSA 16-17-18 ŞUBAT U-12-14-16
11 KAYAKLI KOŞU 2. ETAP   BOLU 20-21-22 ŞUBAT TÜM
12 ALP FIS CHILDREN-MİNİKLER SL BURSA 23-24-25 ŞUBAT  
13 ALP ANALİG

KAYAKLI KOŞU ANALİG

SL-GS ERZURUM 1-2-3 MART  
14 ALP TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SL-GS ERZURUM 7-8-9 MART TÜM-MİNİKLER
15 OKUL SPORLARI ALP DİSİPLİNİ

KAYAKLI KOŞU

SNOWBOARD

  ERZURUM 23-24-25 MART TÜM
6 ALP MASTERLAR   BURSA 27 MART