DENİZLİ’DE KAYAK SEZONUMUZ BAŞLIYOR

 

YİNE BİR KIŞ SEZONU HİKÂYESİ

Denizli Kayak günleri başlıyor. Yeni bir sezon ve yeni umutlarla. Kış gibi ağır koşulları bir tür eğlence biçimine dönüştürme iradesi sergileyen kesimlerin sabırsız bekleyişi sürüyor. Ama az kaldı. Doğuda başlayan yağışlar giderek Ege bölgesine de ulaştı ve dağlarımız nihayet beyaza bürünüyor.  Bu bizler için farklı bir düşün kapılarını aralayacak. Nikfer’de kayak yapma keyfini yani. Denizli gibi Ege coğrafyasında kayak yapmak gerçekten de bir rüya sanki. Bu rüyayı 8 yıldır gerçeğe dönüştüren Nikados, yapılanmasıyla yeni sezona hazır ve siz değerli kış sporları ile uğraşanları Nikfer’e bekliyor…

DENİZLİ KAYAK GÜNDEMİNİN NABZI BU SAYFALARDA TUTULUYOR…

 

Kış sporlarına olan ilgi ve sevgi hızla gelişiyor. Nikados’un resmi sayfası olan sitemizde bu gündemin nabzını tutuyoruz.Denizli için oldukça yeni bir alandı bu. Gerek sportif gerekse turizm anlamında Nikfer, Denizli vizyonuna ufuk açıyor. Eşsiz kar beyazıyla tüm Ege turizm bölgeleri içerisinde sunduğu kış destinasyonuyla yepyeni bir turizm alanı ve hareketliliği gerçekleştiriyor. İlimiz yerel yönetimleri, iş çevreleri ve turizm örgütlenmeleri henüz bu potansiyeli gerçek değeriyle gündemine almasa da Nikfer içkin bir ivmeyle Denizli turizmindeki yerini hızla alıyor. Elbet yavaş da ilerlense bu süreç kendi turizm hareketini yaratacak ve il ekonomisindeki payını her geçen gün artıracaktır.

NİKADOS BU POTANSİYELİN ÜST AKLIDIR

2013 yılında kurulan derneğimizin iki temel hedefi vardı. İlki bölgeye karşı turizm duyarlılığını artırıp bir farkındalık yaratmaktı. Tıpkı adımız üzerine; Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Derneği.  İkinci olarak da ilimizde ilk kez kış sporları branşlarında elit sporcularla Türkiye kayak pistlerinde Denizli’nin adını parlatmak.

Nikados her iki hedefini başarıyla gerçekleştirdi. Gerçekleştirmeye de devam ediyor. Nikados’un bünyesinden de birçok sporcu yetişti, kış sporları kulüpleri doğdu. Bugün Türkiye kayak Federasyonu yarışmalarında 30’a yakın sporcu resmi yarışlara katılıyor. İlimizde ilk kez kayak hakemleri ve antrenörleri yeni belgelerini alıp profesyonel olarak bu spora yöneldiler.

Sporcularımız artık antrenör olma tecrübe ve yaşına ulaştılar. 3 sporcumuz kayak sayesinde Beden Eğitimi ve spor bölümlerine yerleşti. İlimizde 100’ün üzerinde kayak sporcusu 5 kayak spor kulüplerinde kış sporları yapıyor. Ve yine Nikados ilimiz için ilk kez yapılan Koşu kayağı ve Tekerlekli kayak branşlarında da resmi olarak sporcu hazırlayıp yarışmalara katılıyor.

 

NİKADOS SEZONA ERZURUM KAMPIYLA BAŞLIYOR

12-18 Aralık tarihlerinde Erzurum’da yapacağımız kayak kampıyla sezona merhaba diyoruz. Her yıl ilimizde kayak başlamadan önce yarışmalara etkin bir şekilde hazırlanmak için sezonu Erzurum’da açıyoruz. Bu yıl üçüncü yılımız. Bu kampımızda elit seviye sporcularımızla yarış içerikli antrenman planlamasıyla çalışırken ikinci bir grupla da temel başlangıç ve orta seviye kayak antrenmanları gerçekleştiriyoruz.

Aynı zamanda Snowboard ve koşu kayağı sporcularımız da bu kamplara katılabiliyor. Üç yıldır kar amacı gütmeden bu kampları yapıyoruz. Sezona hızlı bir şekilde başlangıç ve ilimizde karın geç gelişi bu çalışmaları zorunlu kılıyor. Bu kamplara bizle katılmak isteyenler hızla iletişime geçebilirler…