NİKADOS 2015-2016 SEZONUNU TAMAMLADI

IMG_0085

NİKADOS 2016 SEZONUNU TAMAMLADI

Bu sezon çalışmamız yetersiz kış koşulları nedeniyle istediğimiz ölçekte gerçekleşemedi. Ama ilk kez bu yıl Kayseri Erciyes Kayak merkezine yaptığımız ziyaret ve Snowboard dünya şampiyonasını yerinde izlememiz bizim için de çok güzel bir deneyim oldu.

IMG_0103

Bu yıl 32 aktif lisanslı kayak sporcumuzla sezonu tamamlarken tesislerimizin bu sezonda da fiilen faaliyete geçememiş olması umutlarımızı yeni yıla bıraktı.

Ayrıca Nikfer’de pansiyonculuk fikri de somutluk kazandı. Kayak yapmak isteyen ve uzak bölgelerden gelen konuklarımız artık Nikfer’de faaliyetlere başlayan pansiyonlarda konaklayabilecekler. Bu sayının yeni sezonda artmasını umuyoruz.

Nikfer esnafı ise henüz gelişmeler karşısında kayıtsız davranıyor. Nikfer çevre yolunu tercih eden kayakçılar alışverişe girmeden dağa yöneliyorlar. Çevre yolu üzerinde haftasonuna yönelik oluşturulacak geçici pazar ve dükkan yerleri ile gerek alışveriş yaptırma imkanının sağlanması, gerekse de yerel organik gıda ürünlerinin ilk elden  satışının yapılabileceği halk pazarları oluşturulmalı. Bu köyde yaşayanlarımız için alternatif gelir kapısı oluşturabilir.

 

IMG_0121