NİKFER VE DENİZLİ SPOR KAMUOYUNA

Nikfer’de “Nikfer’li Olmak” adlı Facebook sayfasında adını gizleyen bir dost, Nikados hakkında olumsuz ve yanlış bilgiler içeren bir karalama kampanyası başlatmış. Konuların içeriği konusunda bilgi sahibi olunmadan yapılan bu karalama bildirisi ve altında da yapılan bazı yorumlar karşısında bu açıklamayı yapmak ve bilgi kirliliğine müdehale etmek kulübümüzce zorunlu hale gelmiştir.

NİKADOS OLARAK NEDEN KAYAKLA ve NİKFER’DE VAR OLMAYA ÇALIŞIYORUZ?

Amacımız tamamen Nikfer’imizin kayak merkezinde küçücük bir yer de olsa orada temsil edilmemizdir. Kendi akraba ve dostlarımızın da zengin sporu olarak bilinen kayakla tanışmasının sağlanması ve herkesi, hatta Denizlili kayakseverleri de kayakla buluşturma hedefli bir kayak spor kulübü olmak için imkansızlıklarla birlikte mücadele veriyoruz.

Bu süreçte tüm kurumsal yapılarla görüşmemize karşın destek aldığımız hiçbir kurum olamamamıştır. Ama küsmedik ve yılmadık, hala tüm gücümüz ve açık gönlümüz ve kapılarımızla sadece spor yapma duygumuzu öne alarak karda kışta o dağa çıkıyoruz. Bu süreçte en büyük enerjiyi o Nikfer’li 35 çocuğun gözlerindeki kıvılcımlardan alıyoruz.

Gelecek milli kayak sporcularını çıkarma hedefimizde en küçük bir sapma olmayacaktır.

Kar ve kayakla ilgili her türlü çalışmanın sürdürümcüsü olacak, destek isteyenlere veya başkaları tarafından yapılacak her türlü projeleri tüm gücümüzle destek vereceğiz. Ne kişisel kaprisler, ne de siyasi söylemlerle hareket ediyoruz. Sadece spor olsun, gönüller bir olsun, çocuklar neşeyle dolsun diye kaygılar güdüyoruz. Çünkü dağları, Nikferi ve insanı seviyoruz. Siyaseti siyasetçilere, karalamayı da karanlık adamlara bırakıyoruz.

Karalansak da, örselensek de, ön kapılardan çıkarılsak da biz arka kapıdan Nikfer’e gireriz. Nikfer’de büyüdük, oranın havasını herkesten çok soluduk ve her gün Bozdağ’a bakıp rüyalar gördük. Oranın her bir taşı, ağacı, bitkisi ve hayvanı için de orada bulunmalıyız dedik. Doğamızı ve insanımızı korumak ve yaşatmak için de elbette…

Bu niyetleri taşırken karalanmak kuşkusuz üzüyor bizi ama yıldırmıyor. O değerli çocuklarımızdan ihtiyacımız olan gücü ve desteği alıyoruz. Antrenörlerimizin de yaşayabilmesi, çalışmalarının aksamadan sürmesi ve emeklerinin karşılığını alması için dışardan gelenlerin de desteği olmalıdır. Bir kayak sporu yapmanın maliyetlerini araştırmadan, nasıl ve niçinini düşünmeden olumsuz eleştirilerle bir çuval incir ucuzca heba edilmemelidir.

Nikfer’li Olmak, bugüne dek yapılanlara bakıp ahlaki ve sportif olarak daha doğru sonuçlar çıkarsamayı gerektirir. Nikfer’li Olmak grubunun(veya bizce de kim olduğu tahmin edilen şahsın), Nikfer için bugüne dek yaptıklarını sayfalarında paylaşırlarsa seviniriz. Aksi halde Nikados sayfasında yapılanlara bakarak, en azından bir saygı gösterilmek hakkımız iade edilebilmelidir.

Öncelikle Turan Fikret Erdoğan, kulübümüz resmi 1. Kademe kayak antrenörüdür. Ona yardımcı olan Aydın Özdemir de kayak federasyonu üyesi antrenördür. Nikados olarak bu sezon boyunca çalışkan, fedakar ve profesyonel antrenörlerimizle Nikfer’li sporcuların eğitilmesi ve kayak il yarışmalarını yapmak koşulu ile sözleşme imzalamıştık.

Bu kapsamda kayak takımları, ayakkabılar ve giysileri kendisinin getirmesini; buna karşılık kayak kira ve eğitim gelirlerinin de antrenöre ait olacağı ve eğitim-kira gelirleri ile geçimini sağlayacağı bir anlaşma yaptık. Zira Nikados olarak merkezde parasal faaliyet yapmıyoruz. Gücümüz, yüksek maliyetler nedeniyle bir antrenör tutmaya ve malzeme almaya da yeterli değildir. Hiçbir destek de alamamış ve henüz kayakevinin borcunu da ödeyememiş durumdayız. Sadece üye ve bağış yapan hayırsever dostların destekleriyle bu süreci aşmaya çabalıyoruz ve az bir yolumuz kalmıştır.

AYRICA BU HAFTA 6. NİKFER KAR FESTİVALİMİZ YAPILACAKTIR. YILLARDIR FAALİYET YÜRÜTTÜĞÜMÜZ VE BÖLGENİN TANITIMI İÇİN ÇABA GÖSTERDİĞİMİZ BU ETKİNLİĞE BİZ DE KATILACAĞIZ. EĞİTİM ALAN ÇOCUKLARIMIZ KAYAK GÖSTERİSİ SUNACAK, 3. EN İLGİNÇ KARDAN HEYKELLER YARIŞMASI DÜZENLEYECEĞİZ. TÜM KAR SEVERLERİ 8 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ NİKFER’E BEKLİYORUZ….

Nikfer ve Denizli spor kamuoyunun bilgisine sunarız.
NİKADOS YÖNETİM KURULU