NİKADOS SPOR KULÜBÜ ATLETİZMDE DE PARILDIYOR

IMG_3964

 

NİKADOS SPOR KULÜBÜ ATLETLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI

2006 doğumlu Atletizm lisansı sporcularımız 2005 Doğumluların yarıştığı İl şampiyonasında 60 metre koşu ve top fırlatma yarışlarına katıldık. İzlem ve Görkem Keysan’la katıldığımız yarışmalarda ilk kez atletizm yarışması deneyimi yaşadık.

3 Haziran’da Albayrak Olimpik Atletizm Pistinde yapılan yarışmalarda Atletizm şenliği de yaşandı. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm il temsilciliği tarafından yapılan organizasyona katılım da çok güzel oldu…

İzlem Keysan 60 metre koşuda kendisinden bir yaş büyük Cennet arkadaşını geçerek birinciliği elde etti. Top fırlatmada da Cennet birinci olurken durarak uzun atlamada ise yine İzlem Keysan birinci oldu. Genel sıralamada da kızlarda 2005 gurubu birinciliğini elde ederek kupa ve madalya kazandı.

Görkem Keysan da kendi grubundaki koşuda 3. oldu ama genel sıralamada dereceye giremedi. 2005 grubu içinde yarışan 2006’lı çocuklarımızı hem babaları hem de Nikados kulüp başkanı olarak kutluyorum.

Nikados’un (Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü) şu an Kayak, Tenis, Atletizm ve Bisiklet branşlarında faaliyeti bulunmaktadır. Halen 35 lisanslı kayak sporcumuz ve 2 lisanslı atletizm sporcumuz vardır. Atletizmdeki bu başarımızla artık yarışmacı gruplarımızla da başarılı bir kulüp oluyoruz. IMG_3956 IMG_3931