NİKADOS, ALP DİSİPLİNİ TÜRKİYE SEÇMELERİNDE BÜYÜK BAŞARI YAKALADI

NİKADOS KAYAKÇILARI DENİZLİ’NİN GURURU OLDU

NİKFER’İN TÜTÜNCÜ ÇOCUKLARI TÜRKİYE KAYAK PİSTLERİNDE

 

HAFTA SONU KAYSERİ’DE YAPILAN TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ALP DİSİPLİNİ B-GRUBU ŞAMPİYONASI’NA 6 SPORCU İLE KATILAN NİKADOS KAYAK SPOR KULÜBÜMÜZ DENİZLİ’NİN GURURU OLDU:

 

 

 

ERZURUM, KAYSERİ, SARIKAMIŞ, ULUDAĞ, KARTALKAYA GİBİ ÖNEMLİ KAYAK BÖLGELERİNDEN GELEN SPORCULARIN ARASINDAN SIYRILIP İLK 7 İÇİNDE YER BULAN 3 SPORCU VE İLK 15 İÇİNDE YER BULAN 2 SPORCUYLA NİKADOS, DENİZLİ KAYAK MERKEZİNİ TANITMA YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIM ATTI:

Alp Disiplini Slalom ve Büyük Slalom kategorisinde yarışan Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları büyük gurur yaşattı.

Denizli’yi Denizlili sporcularla ilk kez kış sporlarında 8 sporcuyla temsil eden Nikados sporcuları, daha ilk kulüp yarışmasında sıralamaya girerek büyük bir başarı yakaladı. 2 Snowboard, 6 kayak branşında Erzurum ve Kayseri’de yapılan yarışmalara katılan kulüp, Denizli’nin adını bir çok büyük kayak merkezleri arasında duyurarak önemli bir tanıtım da gerçekleştirdi.

 

Snowboard Büyük Erkeklerde Seyhan Apalı ve İsmail Ege İlkimen’le ilk resmi yarışmasını yapan Nikados burada yapılan yarışlarda deneyim kazandı.

Kayseri’deki yarışlarda ise U-14 Kızlarda Ecenaz Keysan 4. Olarak büyük bir başarı gösterirken U-12 Kızlarda İzlem Keysan da genel sıralamada 6. Olarak ilk resmi yarışmalarında önemli bir sıralama elde etti.

U-14 Erkeklerde de Hüseyin Onur Apalı genel sıralamada 7. Olarak kendinden söz ettirirken Hasan Atay da 30 sporcu arasında 12. Olarak kendine yer buldu.

Yarışmalarda pist açıcı olarak Türkiye’nin en iyi kayakçılarıyla kayma imkanı bulan 8 yaşındaki yetenekli sporcumuz Fatma Apalı da, önümüzdeki ayda Erzurum da yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor.

 

 

Kulübümüzü uzun süredir yarışlara hazırlayan antrenör Turhan Fikret Erdoğan; “önümüzdeki sezon katıldığımız tüm kategorilerde ilk üçe girebilecek seviyeye geldik derken, Nikados çok başarılı bir yarış süreci geçirmesinin yanında, Denizli’nin adını Türkiye’nin en büyük kayak merkezlerinde duyurarak önemli bir tanıtım da gerçekleştirmiştir” dedi.

Antrenör, sporcu ve ailelerine katkıları için teşekkür eden Nikados Kulüp Başkanı Hakan Keysan ise, “Biz Denizli kayak merkezini Türkiye arenasında tanıtarak en büyük tanıtım organizasyonu gerçekleştirdik. Ama bu gururu kendi içimizde ve dostlarımızla birlikte yaşıyoruz ne yazık ki dedi. Bizimle fotoğraf çekilmekten dahi çekinen büyüklerimiz, Nikados yönetim kuruluna değil, bu sporcu çocuklara ve ailelerine destek olmalarını beklerdik derken, kendilerine destek olan sponsorlarına da çok teşekkür etti.