NİKADOS 2017 SEZONUNU TAMAMLADI

VE SEZON BİTERRRRRR…..

TEŞEKKÜRLER NİKADOS…

2016-2017 KIŞSPORLARI SEZONU NİKADOS DEĞERLENDİRMESİ

2016-2017 kış sporları sezonunu Nikados olarak tamamlamış bulunuyoruz. 3 yıldır ilimizin tek aktif kış sporları kulübü olarak faaliyet yürüten ve tüm kayak severlerin büyük ilgisiyle karşılaşan kulübümüz Denizli ve Ege bölgesi nezdinde çok önemli bir misyonun temsilcisi olmuştur.

Sezon sonunda geldiğimiz mesafe ve başardığımız işler yadsınamaz bir çabanın ürünü ve bizler için de bir gurur kaynağıdır. Çocuklarımızın yanaklarındaki o gülücük pembesi ve kar yanığı her türlü olumsuzluğun önündedir.

 

BU SEZON;
• Kulübümüz yüzün üzerinde sporcuya kayak eğitimi verdi ve lisanslı olarak Kayak ve Snowboard branşlarında faaliyet yaptık. İl ve okullar arası şampiyonada her kategoride birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde ettik.
• İlimizin en aktif kulübü olarak Denizli’de ilk üç madalyaların sahibi olan kulübümüz sporcuları okul sporlarında da Türkiye şampiyonasına giderek ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Antrenörümüz Turhan Fikret Erdoğan ile Denizli’de ilkleri yaptık ve adımızı Türkiye şampiyonalarına taşıdık.
• Bunları hiç bir kamu kurumunun desteği olmadan başardık. Üyelerimiz ve kulüp politikamız sayesinde kendi yağımızla kavrulduk. Destek ve sponsor bulduğumuzda daha büyük hedefleri gerçekleştirebilecek altyapı, akla ve birikime sahibiz. Beklentimiz de budur. Zira kamu ve spor kurumlarımız bu konuda özellikle kış sporlarının geliştirilmesi ile ilgili kulüp desteği sunmuyorlar.
• Sezonumuzu hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadan kapattık. Ancak Beltaş geldiği hafta sporcularımızın 3 yıldır evi, sığınağı ve dinlenme yeri olan kayakodamız zabıtalıkça kapatıldı. Bizim için sezonun en trajik durumuydu bu yıl bize yaşatılan. 3 yıldır gerek belediye çalışanları, gerek, Leıtner firma çalışanlarınca o konteynrımız fiilen kullanılmıştı. Üç yıldır bizzat Osman Zolan başkanımızın misafirlerine ve Belediyemiz personeline hiç bir karşılık beklemeden hem kayak odamızda ağırlamış hem de onlara kayak eğitimi vermiştik. Karşılığında destek görmediğimiz, kulüp olarak desteklenmediğimiz gibi kayak odamız da kapatıldı ve çocuklarımızın verimli spor yapma olanakları da elinden alındı.
• Buna rağmen sporcularımızdan tesiste skipas ücreti alınmadan kayak yaptırıldığı için de Beltaş’a teşekkür ediyoruz.
• Ama biz kulüp olarak kendi olanaklarımız ve çabalarımızla kulüp tüzük ve amaçları doğrultusunda çalışmaya devam ediyor, zorlu bir spor olan kış sporları alanında Denizli’de marka olmayı sürdürüyor ve sürdüreceğiz.
• Gelecek sezonda “100 KAYAKÇI ÇOCUK” Projesi için kayıtlarımızı şimdiden almaya başladık ve bu 100 çocuğumuzla Kayak branşında elit bir seviye yakalayacağız. Denizli’de kış sporlarının en güçlü altyapı kulübü olacağız. Bu proje için de tek firma sponsorluğu görüşmelerimiz halen devam ediyor.
• Önümüzdeki sezonda da Antrenörümüz Turhan Fikret Erdoğan’la çalışacak ve bu çerçevede başarılı antrenörümüzle 10 yıllığına protokol yaparak uzun vadeli çalışma sözleşmesi gerçekleştirdik.
• 3 Yılda 75 lisanslı sporcu yetiştirmiş ve ileri seviye kayak eğitimi verilmiş, 200’ün üzerinde çocuğumuza da kayak öğretilmiştir. (SADECE KENDİ İMKANLARIMIZLA.)
• Bu sezon 25 lisanslı sporcu ile de aktif olarak çalışmış ve ilk kez Türkiye şampiyonalarında yer alınmıştır.
• Türkiye şampiyonasında 600 kayak sporcusu arasından Snowboard branşında Seyhan Apalı yedinci, Küçük Kızlarda İzlem Keysan Türkiye 8.si olmuştur. Küçük Erkeklerde Görkem Keysan Türkiye 19.su, Yıldız Erkeklerde Hüseyin Onur Apalı Türkiye 23.sü, Yıldız Kızlarda Ecenaz Keysan Türkiye 24.sü olarak ilk yarışlarında önemli bir başarı elde edilmiştir.
• Denizli ve Ege bölgesi genelinde kış sporları için önemli tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiş ve bu bölgelerin ilgi odağı Nikados olmuştur. Ayrıca birçok üye, konuk ve kayakseverin sporu öğrenerek kış sporları turizminde yerini alması sağlanmış ve bizleri yerimizden eden Beltaş’ın da müşterisi olmuşlardır.

BEKLENTİLERİMİZ:
1- Tesislerde yer alan kayakodamızın tekrar sporcularımızın kullanımına izin verilmesi.
2- Bugüne dek hiçbir desteği olmayan başta Büyükşehir ve Tavas Belediyemiz ve spor kurumlarının kulübümüzü sahiplenmeleri ve desteklerini sunmaları.
3- Güçlü bir ana sponsor tarafından desteklenmek.
4- Kayak sporu ve turizminde iş birliği yapma potansiyelini harekete geçirmek.
5- Üye ve kayakseverlerimizin teçhizat kiralama ve kayak faaliyetleri için kayakodamızı tercih etmeleri ve kulübümüzü bu şekilde desteklemeleri.
6- Üye aidatlarının yıllık olarak ödenmesi.
7- Sporcu ailelerinin çalışmalara fiilen katılıp çocuklarını desteklemesi.
8- “100 KAYAKÇI ÇOCUK” projesi için yeni kayıtlarımızın alınması.

TEŞEKKÜRLERİMİZ:
1- İRYA TEKSTİL
2- ALİNDAİR SOĞUTMA SİSTEMLERİ
3- TAVAS KAŞDAŞ OTEL
4- NİKFER KAMBER MARKET
5- YÖNETİM KURULU, ÜYELERİMİZ VE SPORCU AİLELERİ
6- ANTRENÖRÜMÜZ TURHAN FİKRET ERDOĞAN
7- DENİZLİ YEREL BASINI
8- DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (Tesisi çalıştırdığı ve kış sporları yapmamızın altyapısını hazırladığı için.)
9- 112 ACİL SERVİS
10- TÜM KAYAK SEVER DOSTLAR

Hakan Keysan-0 543 611 98 98 (NİKADOS-Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı)