DENİZLİ’DE KAYAK SEZONU BAŞLARRR!…

 

VE DENİZLİ’DE KAYAK BAŞLAR…

Denizli spor ve sosyal hayatı için önemli bir mevzi daha kazanılıyor.

Tavas Nikfer’de bulunan Denizli Kayak Merkezi. Gölgeli Dağlar’ın koynunda uyuyan harika pistleriyle ülkemizin batısındaki en güzel kış sporları alanı.

Batıda henüz kayak başlamamışken ilk kez Denizli’de kayağa başladık ve Ege Bölgesi nezdinde yine daha ilk haftadan önemli bir ilgi gördü.

28 Aralık 2019 tarihiyle birlikte tesislerimizde ilk kayağımıza başlamış bulunuyoruz.

Bu güzel bir tarik kayak sporu adına. İlk iki gün teknik ekibimiz ve sporcularımızla tesis görevlilerinin de destekleriyle verimli bir çalışma gerçekleştirdik.

Kayak gibi zorlu koşullar altında yapılan bir sporun dağda gerçekleştirilecek işbirliği ile birçok sorunun aşılmasında önemli bir dayanak oluşturacaktır. Bizler bu alanda dağın huyunu ve koşullarını bilen Nikferliler olarak kayak sporunda Türkiye öznelinde bir alan kazanmak için çaba sarf ediyoruz.

Bu niyetin değer görmesi ve desteklenmesi kaçınılmazdır. Dağ şartlarında da güvenlik, arama-kurtarma ve keyifle kayak yapma koşullarının yaratılmasında bizler kendimizi sorumlu görüyoruz ve her türlü desteği de sunuyoruz.

Doğa insanı olarak bölgenin bu seviyeye gelmesi için 15 yıldır mücadele yürütürken ne kadar coşkulu ve hırslı olduysak bugün de bu azim ve inatla çabalıyoruz.

Tüm derdimiz bölgenin verimli koşullarda kış sporlarına kazandırılması ve halkın buraya ulaşımının pozitif koşullarda gerçekleştirilmesidir. Günü eğlenerek ve neşeyle tamamlaması ve geleceğimiz çocuklarımızın bu sporda en güçlü şekilde yer almasıdır.

Bu çerçevede Denizli Belediyesi kayak spor kulübü ile Gençlik Merkezi spor kulüpleri de hemen ilk antrenmanlarına başladı.

Biz de NİKADOS olarak Kayseri eleme yarışmaları için antrenman programlarını uygulamaya başladık.

Bu yıl elemelere Nikados olarak Alp Disiplini branşında 5 sporcu, Snowboard branşında da 2 sporcu ile yarışacağız.

Eleme grubunda ilk üçe giren sporcular Türkiye Alp Disiplini Kayak Ligi’ne yükseliyor. Bu ligte Nikados’tan üç sporcu yer alıyor. Haliyle buraya yükselmek için yüzlerce sporcu içinde ilk üç dereceye girmek gerekiyor. Oldukça zor bir yarış yani.

Kuşkusuz bu seviyeye gelmek için Nikados 7 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Kayak gibi zorlu bir spor dalında başarı,  uzun ve mücadeleci bir çabayla mümkün olabiliyor. Önceliğini Nikfer ve çevre mahallelerin çocuklarına veren kulübümüz sporcu yetiştirmeye devam ediyor. Devam edecek.

Nikfer Kayak Akademi Yarış Okulu oluşumuyla birlikte de Nikfer’de kayakodası oluşumunu ilk gerçekleştiren spor kulübüyüz. Her ikisi de birbirinin destekçisi. Sadece kayak öğrenme konusunda değil, kayağın bakımı ve tamiratları konusunda da sporcularımız komple yetişmektedir.

Aydın, okuyan, üreten ve sporu yaparken keyif alan bir gençlik olmak için bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Sezonumuzun tüm kayaksever ve sporcularımıza keyifler ve mutluluklar getirmesi dileklerimle…

    Hakan Keysan

Nikados Kulüp Başkanı